Neočekivan rezultat donijelo nam je 4. kolo A1 lige za košarkaše. GKK Šibenik na Baldekinu slavio je protiv Alkara koji je u ovu utakmicu ušao kao favorit. Krajnji rezultat bio je 76:55 za domaćina.

Šibenik – Alkar 76:55 (18:12; 32:23; 55:35)

Šibenik: Radovčić 5, Badžim 2, Mišić 4, Kalpić 7, Bašić 17, Blaće 10, Vukičević 7, Jukić, Šamadan 13, Španja, Petani 11, Došen.
Alkar: Mikulić 8, Jo. Bodan 3, Bilandžić, Modrić 1, Buzolić, Vitali 2, Ju. Boban 5, Gaurina 4, Žitko 12, Perajica 5, Župić 10, Kanaet 5.

Domaćini su startali furiozno, serijom 10:0 uz najveći doprinos Ljube Šamadana i Domagoja Bašića. Gosti su se prve poene upisali u 4. minuti kada Mikulić prekida seriju. Do kraja četvrtine Šibenik održava prednost i završava je rezultatom 18:12. Mora se istaknuti da je bilo puno pogrešaka i sa jedne i sa druge strane.

Druga dionica donosi pritisak Alkara koji se u 13. minuti košem Perajice približava na samo koš zaostatka. No to razdoblje nije trajalo dugo jer domaćini tricom novog pojačanja, Zadranina Tea Petanija, u 17. minuti odlaze na plus deset. Isti igrač slobodnim bacanjem u 18. minuti dovodi Šibenik do rekordnih 11 razlike. Do kraja četvrtine gosti smanjuju prednost pa se na veliki odmor odlazi rezultatom 32:23.

U nastavku Šibenčani potvrđuju svoju dominaciju te košem danas odličnog Domagoja Bašića odlaze do dotada najveće prednosti od +17 u 27. minuti, a isti igrač završava četvrtinu slobodnim bacanjima za najvećih +20 domaćina.

Zadnji period utakmice nije ponudio ništa zanimljivog. Sinjani se jednostavno danas nisu mogli nametnuti domaćinu u ovoj utakmici koja završava rezultatom 76:55 za Šibenik.

Sljedeći vikend Šibenik putuje u Križevce, dok Alkar u derbiju kola dočekuje Kvarner.