• 1. travnja 2014.
  • 359 Views

Riječani su susret otvorili vodstvom 13:2. Nakon uvodnog koša Vukičevića za 2:2, gotovo četiri minute prošle su do novog šibenskog koša, trice Petanija za 13:5. Na kraju prve četvrtine domaćini su imali plus osam (20:13). Na otvaranju druge četvrtine stigli su Šibenčani na 20:19, koševima Blaće i Mišića, ali košem Širka, odnosno dvije trice Salamuna Riječani su se ponovno malo odvojili, na 30:21. U 18. minuti Šarinova momčad stiže u egal – 32:32, pogađali su Bašić, Petani i Badžim. Na Veljačićevu tricu za vodstvo odgovorio je na identičan način Bašić, da bi za 37:35 na poluvremenu pogodio domaći play Krivec.

Serijom 7:0 Riječani otvaraju drugo poluvrijeme, a sredinom četvrtine imaju i dvoznamenkastu prednost (51:39). Šamadan i Mišić uspjeli su smanjili vodstvo domaćina na minus sedam (60:53) uoči zadnjih deset minuta igre. Zadnju četvrtinu Šibenčani otvaraju serijom 6:0 i dolaze na samo minus jedan – 60:59. I drže se u egalu sve do pred kraj utakmice. U 36. minuti Bašić je pogodio za vodstvo svoje momčadi – 68:66, ali domaćini tada opet rade seriju 7:0 i preuzimaju vodstvo – 73:68.

Do kraja utakmice Šibenik postiže samo dva koša, a Riječani osam. Prvo je Petani smanjio na 73:70, pa su Krivec i Širko povisili na 78:70. Badžim smanjuje na 78:72, ali Salamun pogađa tricu za konačnih 81:72.

U redovima Šibenika najefikasniji su bili Bašić sa 16, odnosno Šamadan, Blaće i Petani s po 13 koševa. Riječane su predvodili Salamun i Čakarun s po 18 koševa, Širko je dodao 15, a Stipčić 11.

U drugom kolu Lige za prvaka Šibenik će u subotu na Baldekinu ugostiti Cibonu (20:30 sati).

KVARNER – ŠIBENIK 81:72 (20:13, 17:22, 23:18, 21:19)

KVARNER: Stipčić 11, Veljačić 7, Čakarun 18, Salamun 18, Boban 1, Šamanić, Krivec 9, Širko 15, Miličević, Čuić 2, Konavljanin. Trener: Vladimir Anzulović.

ŠIBENIK: Radovčić, Andabaka, Mišić 6, Kalpić, Bašić 16, Blaće 13, Vukičević 4, Vujičević, Španja, Šamadan 13, Badžim 7, Petani 13. Trener: Jeronimo Šarin.