Iz trećeg pokušaja do prve pobjede: na Baldekinu pao VROS Osijek

• 19. listopada 2014.
  • 357 Views

Uz sjajnu podršku s tribina košarkaši Šibenika upisali su na Baldekinu, u trećem kolu sezone, premijernu pobjedu u sezoni. Rezultatom 73:60 pobijedili su Vrijednosnice Osijek i bez Domagoja Bašića koji je zbog ozljede bio na tribinama. Vrkić sa 18 i Petani sa 17 koševa bili su prva imena domaće momčadi.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, imali su vodstvo od najviše četiri koša, no, brzo su domaći košarkaši preuzeli konce igre u svoje ruke. Vrkić i Marciuš nizom koševa, a potom i Petani koš-faulom donijeli su svojoj momčadi vodstvo od 16:10. A sa šest koševa prednosti domaće momčadi ušlo se i u drugu četvrtinu – 20:14.

Do polovice četvrtine stigli su Šarinovi igrači do dvoznamenkaste prednosti. Prvo su u 15. minuti imali okruglih plus deset (28:18) da bi nešto kasnije, u dva navrata, imali i +14 (34:20, 36:229. Bičvić i Kujundžić ipak su do odlaska na odmor smanjili na domaće vodstvo od 11 koševa – 37:26.

Zakucavanjem Maricuša i košem Vrkića Šibenčani otvaraju drugo poluvrijeme. Ponovno se odvajaju na 15-ak koševa prednosti i to vodstvo sigurno održavaju cijelu četvrtinu. Pokušavali su gosti iz Osijeka i u drugom dijelu dalekometnim šutom smanjiti prednost, pogodili su prvu tricu tek iz desetog pokušaja. Domaćini s tim nisu imali problema, u drugom dijelu četvrtine poentirali su Petani i Badžim i vodstvo je na kraju četvrtine iznosilo 59:41.

Razigrani domaćini odigrali su sjajnu obranu i gostima nisu dozvolili da niti u jednom trenutku utakmicu možda dovedu u neizvjesne vode. Završilo je pobjedom Šibenika rezultatom 73:60.

Izazvalo je to oduševljenje kod publike, posebno Funcuta, koji su svojim ljubimcima s tribina pjevali ‘Šampioni, šampioni’. Nije moglo ni bez neizostavnog Tea Petanija koji je s ruba tribina još jednom poveo navijačku pjesmu.

GKK ŠIBENIK – VROS OSIJEK 73:60 (20:14, 17:12, 22:15, 14:19)
Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja
Suci: Nikola Perlić (Velika Gorica), Andrej Sušanj (Rijeka) i Denis Hadžić (Pula)
GKK ŠIBENIK: Radovčić, Badžim 5, Andabaka, Mišić 4, Kalpić, Blaće 6, Marciuš 10, Vukičević 8, Španja, Šamadan 5, Vrkić 18, Petani 17. Trener: Jeronimo Šarin.
VROS OSIJEK: Kujundžić 7, Meznarić 5, Došen 2, Buha 13, Jakić, Bičvić 12, Pandurić 8, A. Šarac 11, Žulj, J. Šarac, Turalija 2. Trener: Senad Muminović.

Izvor: sibenik.in