Šibenčani u Sinju pogodili u sridu: Peta pobjeda za veliko slavlje

• 23. studenoga 2014.
  • 376 Views

Veliku pobjedu ostvarili su košarkaši Šibenika na uvijek ‘vrućem’ gostovanju u alkarskom gradu. Nošeni podrškom s tribina slavili su Šibenčani u sjajnoj partiji sa 89:83, a najveće zasluge za pobjedu idu centarskom dvojcu Šamadan – Marciuš koji su ukupno ubacili 43 poena.

Domaćini susret otvaraju vodstvom 6:2. Imaju stalno, ali minimalno vodstvo, a Šibenik prvi put vodi u sedmoj minuti poslije koša Petanija. Ali minimalnu prednost (23:22) na kraju prve četvrtine imaju domaćini.

7:0 rade seriju Sinjani na otvaranju druge četvrtine, a sredinom četvrtine imaju i okruglih deset koševa prednosti (44:34). Tricama odgovaraju Petani i Kalpić i prednost se smanjuje na minus četiri (44:40).

U drugo se poluvrijeme ulazi rezultatom 47:42 za domaćine. Odlično drugo poluvrijeme, poglavito treću četvrtinu odradili su Šarinovu igrači što im je u konačnici i donijelo pobjedu. S nekoliko koševa u nizu Maricuša preuzeli su Šibenčani vodstvo – 51:48. Vitali i Kanaet kratko su vratili prednost na stranu Sinjana, ali Šamadan i Blaće osigurali su vodstvo od tri razlike uoči deset zadnjih minuta igre – 65:62.

Bašić je raspoložen na otvaranju zadnje dionice igre, a domaćini nekoliko minuta bez koša. Tricom Šamadana u 37. minuti Šibenik ima plus šest (77:71) i bez problema to vodstvo održavaju do kraja. Marciuš i Bašić samo su potvrdili pobjedu i šibenska je pjesma, pobjednička, mogla početi.

Do jubilarne pete pobjede, koju su, kao i uvijek proslavili s vjernim i raspjevanim Funcutima, Šibenčane su vodili Šamadan s 23 i Marciuš s 20 koševa, a odličan je sa 17 koševa bio i Bašić.

ALKAR – ŠIBENIK 83:89 (23:22, 24:20, 15:23, 21:24)
Suci: Tomislav Hordov (Zadar), Andrej Sušanj (Rijeka) i Gordan Terlević (Kastav)
ALKAR: Bilić 6, Jo. Boban 2, Bilandžić 8, M. Modrić 11, Pavić, S. Modrić 2, Vitali 19, Ju. Boban, Gaurina 14, Perajica 15, Kanaet 6. Trener: Damir Milačić.
GKK ŠIBENIK: Radovčić, Badžim, Andabaka, Mišić 3, Kalpić 8, Bašić 17, Blaće 6, Marciuš 20, Šamadan 23, Španja, Nakić, Petani 12. Trener: Jeronimo Šarin.

Izvor: sibenik.in