Poraz u Zaboku, u drugom poluvremenu zabili samo 26 koševa

• 14. prosinca 2014.
  • 369 Views

U posljednjem ovogodišnjem susretu A-1 lige košarkaši Šibenika nisu uspjeli u onome što su priželjkivali: doći do pobjede u Zaboku, te uz poklapanje ostalih rezultata doći do prvog mjesta na tablici. Na teškom gostovanju u Bedekovčini, domaćin Zabok slavio je sa 82:68, a razlozi Šibenikova poraza ‘leže’ u drugom poluvremenu kad je postignuto samo 26 koševa u 20 minuta igre.

Šibenčani su od početka imali vodstvo: trica Bašića i razigrani Šamadan gostima su donijeli vodstvo koje su, iako minimalno, održavali skoro do kraja četvrtine. U šestoj su minuti, poslije trice Radovčića, imali plus šest (19:13), ali do kraja četvrtine zabijali su samo domaći košarkaši pa su po prvi put i poveli na isteku prve četvrtine – 20:19.

Igra se koš za koš na otvaranju druge četvrtine: Šarinova momčad povede, a domaćini im ‘pušu za vratom’. Polovicom četvrtine odvaja se Šibenik na 37:28, a tek nešto manje vodstvo imaju na kraju prvog dijela – 42:35.

Badžim s pet koševa otvara drugo poluvrijeme i donosi dvoznamenkasto vodstvo svojoj momčadi – 47:35. No, do kraja četvrtine Zabok se u potpunosti vraća u igru: šestorica igrača poentiraju i uoči deset odlučujućih minuta na semaforu je 58:57 u korist domaće momčadi.

Centar Vlaić zadaje početkom zadnje četvrtine dosta problema Šibenčanima, poentira u više navrata za 65:59. Priključuje mu se Lež, potom i Kapusta, dok za gostujuću momčad poentira u tim trenucima samo Šamadan. U 35. minuti domaćini imaju plus devet (72:63) i to vodstvo sigurno održavaju do kraja utakmice, do konačnih 82:68.

Vlaić s 24 i Lež s 22 koša bili su najefikasniji kod Zaboka, dok su četvorica igrača bila dvoznamenkasta u redovima Šibenika: Šamadan je ubacio 16, Marciuš 12, Petani 11, a Bašić 10.

ZABOK – GKK ŠIBENIK 82:68 (20:19, 15:23, 23:15, 24:11)
Suci: Tomislav Vovk i Krešimir Peić (oba Slavonski Brod) i Vedran Lesko (Osijek)
ZABOK: Zrnić 4, Raić 2, Anzulović 1, Lež 22, Vlaić 24, Črnjević 12, Marić, Palac 3, Tuđen, Kapusta 5, Bundović 9, Đurkan. Trener: Dragutin Črnjević.
GKK ŠIBENIK: Radovčić 3, Badžim 8, Mišić, Kalpić 2, Bašić 10, Blaće, Marciuš 12, Vukičević 4, Španja 2, Šamadan 16, Petani 11. Trener: Jeronimo Šarin.

Izvor: sibenik.in