Šibenik express ne posustaje: Šarinova momčad projurila i kroz Veliku Goricu

• 1. veljače 2015.
  • 361 Views

Košarkaši Šibenika nezaustavljivo gaze prema Ligi za prvaka. Pobjednički niz u ovoj godini nastavljen je i kod novog prvoligaša Gorice, slavili su Šibenčani sa 89:85. Novi je to korak prema Ligi za prvaka, ali i potvrda prvog mjesta na tablici.

Nastavlja Šarinova momčad sa sjajnim izdanjima. Odlično raspoloženje koje vlada u momčadi, kao i odlična igra rezultirali su i novom pobjedom. Niti činjenica kako Vrkić još nije u potpunosti spreman, a nije bilo ni Marciuša koji je bolestan, nije smetala Šibeniku da osvoji nove bodove na gostujućem terenu, nošen podrškom s tribina koja ni ovog puta nije izostala.

Petani tricom otvara utakmicu, koševima se priključuje i Šamadan i Šibenik ima vodstvo od 7:4 na otvaranju utakmice. 7:0 seriju rade domaćini, preuzimaju vodstvo, a s dvije uzastopne trice, Bašića, Badžima i Petanija, Šibenik stiže na vodstvo od 16:14. Zahvaljujući mladom Zubcu Gorica je ponovno preuzela vodstvo, samo na kratko. Junaković, Badžim i Bašić ponovno su vratili prednost na šibensku stranu (25:23), ali na kraju prve četvrtine vodstvu su ipak imali domaći košarkaši – 30:27.

Efikasno se nastavilo i u drugoj četvrtini: i jedni i drugi imali su dobar postotak šuta, a domaćini su bili bolji u skoku. U 12. minuti, poslije koša Blaće, Šarinova momčad za kratko je preuzela vodstvo – 33:32. S dvije trice prednost je ponovno na strani Gorice koja minimalno vodi. Kratko su ponovno crni iz Šibenika preuzeli vodstvo kod 45:44, a na odmor je domaća momčad otišla s malom prednošću – 51:49.

Neizvjesnost je nastavljena i u drugom poluvremenu. Malo su vodili jedni, malo drugi, najviše je bilo plus četiri, a uoči deset zadnjih minuta na semaforu je svjetlilo 71:73 u korist Šibenika.

Petrović je početkom zadnje dionice igre Gorici ponovno donio vodstvo – 77:75. Kreće tada šibenska serija od 11:0, domaćini su nekoliko minuta bez koša, pa Šibenčani u u 38. minuti vode 86:77 i tu definitivno prelamaju susret u svoju korist. U zadnje dvije minute nisu Velikogoričani uspjeli nadoknaditi minus, pobjeda rezultatom 89:85 slavit će se u šibenskim redovima.

GORICA – GKK ŠIBENIK 85:89 (30:27, 21:22, 20:24, 14:16)
GORICA: Majcunić 4, Ušić 7, Petrović 23, Krasić 5, Kuga, Zubac 12, Lebo 9, Herendić, Rogić 16, Gazić 9.
GKK ŠIBENIK: Radovčić, Badžim 12, Mišić 5, Kalpić 2, Bašić 6, Blaće 4, Vukičević 7, Šamadan 8, Petani 22, Türkyilmaz 12, Junaković 11.

Izvor: sibenik.in