Cedevita prejaka za GKK Šibenik: Opravdali status favorita i ‘projurili’ Baldekinom

• 4. travnja 2015.
  • 366 Views

I drugi poraz na startu ovogodišnje Lige za prvaka zabilježili su košarkaši GKK Šibenika. Očekivano, Cedevita se pokazala kao previše jak protivnik za Šibenčane, Repešina momčad slavila je na Baldekinu sa 104:59. Utakmicu je obilježio i prekid od 20 minuta zbog kvara na semaforu.

Od starta su gosti pokazali svoju ambiciju na Baldekinu: već do pete minute odvojili su se na 15:2. Igra domaće momčadi djelovala je bezidejno, šutjeli su i Funcuti na tribinama, čuo se i poneki zvižduk. U drugoj polovici četvrtine zapjevali su navijači ‘Ajde, ajde Šibenko’, pa se i Šarinova momčad trgnula. Poentirali su Badžim, Marciuš i Mišić, na drugoj strani zabijali su Babić i A. Delaš za 11:24 na kraju prve četvrtine.

Povezao je Mišić šibenske redove, zabio i tricu na otvaranju druge četvrtine. Uslijedili su i koševi Marciuša i Vukičevića za šibensku seriju od 7:0, odnosno približavanje na 18:24. Dalekometnim šutom odgovorila je i Cedevita, preko Gordića i Babića, za ostanak na deset koševa prednosti – 20:30. Kod 20:32 došlo je i do problema sa semaforom, pa je uslijedio prekid utakmice od punih 20 minuta.

Pokušalo se popraviti semafor tijekom prekida, bezuspješno. Nastavila se utakmica s malim, prinudnim semaforom na zapisničkom stolu. Maksimalno su se gosti uozbiljili poslije prekida i serijom 15:4 odjurili na +23 (24:47). S tribina su se ponovno čuli zvižduci, ali vrlo brzo ih je zamijenio pljesak kad su Mišić i Badžim pogodili trice za 30:49. Do kraja poluvremena još je Gordić pogodio za 30:51.

Serijom 9:0 gosti otvaraju drugo poluvrijeme za okruglih +30 (60:30). Imali su igrači Cedevite i +35 (30:65) kad je Bašić postigao prve šibenske koševe u drugom poluvremenu, a igrala se 26. minuta. Vezao je dvije trice potom Šamadan, no, na drugoj strani zabijaju Mazalin, Ukić i Babić za 43:78 uoči zadnjih deset minuta igre.

Opet je dugo trajalo dok Šarinova momčad nije postigla koš u zadnjoj četvrtini. Učinio je to Badžim s linije slobodnih bacanja kod vodstva Cedevite 45:87. U tim je trenucima Šibenik na parketu igrao s trojicom mladića u isto vrijeme, Radovčićem, Badžimom i Španjom. ‘Ne predaj se ti grade voljeni, forca Šibenik’ pjevali su Funcuti s tribina sve do kraja utakmice.

Iako su poraženi s 45 koševa razlike publika, predvođena Funcutima, još je jednom pljeskom u svlačionicu ispratila domaću momad. Orilo se Baldekinom ‘Šampioni’ i ‘Jug te voli Šibenko’.

U sljedećem kolu, u utorak, GKK Šibenik gostuje kod Cibone.