• 11. svibnja 2015.
  • 352 Views

Juniori GKK Šibenika osvojili su brončanu medalju na Final fouru Prvenstva Hrvatske koje se igra u Zagrebu. I to na krilima fantastičnog Roka Badžima koji je ubacio čak 38 koševa. Fantastičan ulazak u utakmicu mladih Šibenčana koji su već do kraja prve četvrtine praktički riješili sve dileme oko pobjednika, pobjegli na +18, da bi na kraju slavili sa 92:77 protiv Zadra u utakmici za treće mjesto.

Nakon sinoćnjeg poraza od Cibone, furiozan je bio ulazak u utakmicu Malešove momčadi. Krenuli su Šibenčani vodstvom od 7:0, Zadar tad ubacuje prvi koš, a slijedi potom šibenska serija od ogromnih 17:0 i vodstvo od 24:3 u osmoj minuti utakmice. Odlično je funkcionirala šibenska momčad koja je na kraju prve četvrtine imala čak 18 koševa prednosti – 29:11.

Već do poluvremena GKK Šibenik bio je na postignutih 50 koševa, a prvo ime nesumnjivo je bio sjajni Roko Badžim koji je već u prvih 20 minuta igre ubacio 24 koša (imao je i šest skokova).

S +23 Šibenčana ušlo se u drugo poluvrijeme (27:50). Nisu ni tada Zadrani apsolutno ništa mogli razigranim igračima Petra Maleša. Sigurno su šibenski košarkaši čuvali stečenu vodstvo iz prvog dijela. I jedna i druga momčad sjajno su šuterski izgledali u trećoj četvrtini koja je završila rezultatom 29:28, pa su Šibenčani imali +22 (56:78) uoči deset zadnjih minuta igre.

Privesti utakmicu kraju bio je rutinski dio posla za nadarenu šibensku mladost. Zadrani su u zadnjoj dionici igre uspjeli tek neznatno smanjiti prednost, na konačnih 92:77 što je bio i početak šibenskog slavlja.

Do nesumnjivo velikog uspjeha, biti treći u juniorskom uzrastu u cijeloj Hrvatskoj, Šibenčane su vodili maestralni Roko Badžim s 38 koševa (po sedam skokova i asistencija), Nakić je ubacio 15, Radovčić 14, a Andabaka 11 koševa.

ZADAR – GKK ŠIBENIK  77:92 (11:29, 16:21, 29:28, 21:14)
ZADAR: Dijan 6, Jelenković 3, Marcelić 2, Dražević 3, Uzelac 6, Čurković 2, Batović 13, Vrkić 10, Barić 28, Peričić 1, Šoša 3, Škara.
GKK ŠIBENIK: Radovčić 14, Stojanović 2, Šarić 5, Badžim 38, L. Zorić, Laštro, Rudan, Milikić, Kašić, Paić 7, Nakić 15, Andabaka 11. Trener: Petar Maleš.

Izvor: sibenik.in