Ništa od polufinala: GKK Šibenik slavio u Zagrebu, ali ostao ‘kratak’ za dva koša

• 17. svibnja 2015.
  • 389 Views

Košarkaši GKK Šibenika uspjeli su ostvariti pobjedu u Zagrebu, slavili su sa 89:84, no ostali su ‘kratki’ za dva koša koliko im je još trebalo da budu bolji od Zagreba u međusobnom susretu. Imala je Šarinova momčad napad, no, Vrkićev šut je iscurio što je značilo i kraj šibenskih nadanja o play-offu prvenstva.

Od starta su Šibenčani pokazali kako su došli po pobjedu. Poveli su od starta, no, kako je vrijeme odmicalo Zagreb je preuzeo vodstvo, a plus tri (20:17) imao je na kraju prve četvrtine.

Održavaju domaćini vodstvo i tijekom druge četvrtine, a Vrkić drži ‘crne’ da ne zaostanu još više. Koševima mu se tada priključuju Petani i Šamadan i rezultat se okreće. Šibenčani preuzimaju vodstvo, a na poluvremenu imaju plus šest (46:42).

Od Zagrebova vodstva 48:46 Šibenik radi veliku seriju od 14:0, pa na semaforu svijetli 60:48 u 28. minuti utakmice. Ali do zadnje četvrtine Jusupova se momčad vratila na samo minus pet (58:63).

U zadnje četiri minute utakmice ušlo se s +12 Šibenika, no, nisu to uspjeli sačuvati. Vladović je povukao Zagreb prema zaostatku koji im je bio dovoljan. Imali su Šibenčani dovoljnih plus sedam u zadnjoj minuti – 89:82, Luka Božić tada realizira oba slobodna bacanja za 84:89. Zadnji napad ima Šarinova momčad, no, šut i ovog puta odličnog Vrkića ne prolazi kroz mrežicu, pa Zagreb, unatoč porazu još je korak bliže polufinalu.

Vrkić s 25 koševa bio je prvo ime Šibenika, 15 je ubacio Petani, a 12 Marciuš. S druge strane, Vladović je, kao i Vrkić, ubacio 25 koševa.

U zadnjem kolu GKK Šibenik će u srijedu na Baldekinu ugostiti Zabok.

ZAGREB – GKK ŠIBENIK 84:89 (20:17, 22:29, 16:17, 26:26)
ZAGREB: Blajić 5, Perić 2, Božić 8, Mileković 4, Vuković 9, Batur 17, Marčinković 9, Radoš 5, Vučić, Vladović 25. Trener: Danijel Jusup.
GKK ŠIBENIK: Radovčić, Badžim 6, Andabaka, Mišić, Bašić 8, Blaće 6, Marciuš 12, Vukičević, Španja 10, Šamadan 7, Petani 15, Vrkić 25. Trener: Jeronimo Šarin.

Izvor: sibenik.in