Šibenčani ‘razbili’ Kaštela na Baldekinu, dojmljiv nastup domaće mladosti

• 25. listopada 2015.
  • 325 Views

Košarkaši Šibenika zabilježili su još jednu pobjedu u A-1 ligi. Na Baldekinu su u potpunosti deklasirali Ribolu Kaštela, Šarinova momčad slavila je sa 106:82, uz odličan nastup najmlađih domaćih igrača koji su imali veliku minutažu, ali i odličan učinak na parketu.

Furiozan ulazak u utakmicu domaće momčadi. U trećoj minuti na semaforu je svjetlilo 12:2, a vrlo brzo i 17:4. Dvije realizirane akcije Došena dugo su bili jedini koševi Kaštela, pa je prednost Šarinove momčadi bila i +16 (26:10). Omogućilo mu je to domaćem treneru da već tada, u isto vrijeme na parketu, drži Radovčića, Badžima i Andabaku.

Rezultatom 29:16 ušlo se u drugu četvrtinu. Pokušavao je Junaković povezati gostujuće redove, no, domaćin je imao dosta raspoloženih igrača i prednost je samo nastavila rasti. U dva je navrata bilo i +20 (50:30, 54:34), a koševe su, pored ponovno sjajnog Krajine, ali i ostatka starijih igrača, zabijali i debitant Vrkić, te Radovčić i Nakić.

I u drugom poluvremenu nastavila se odlična igra domaćih. Vjerna publika često je pljeskom nagrađivala odlične poteze domaće momčadi, kako onih iskusnijih, tako još više i onih najmlađih. Svi su dobili minutažu, ali i zabijali. Sijevale su trice Nakića, Šarića, Andabake, Vrkića, naravno i Badžima, a bilo je i još odličnih poteza.

Prednost je samo rasla, a u zadnju se četvrtinu ušlo s 86:56 za Šibenčane. Posljednjih pet minuta za Šibenik su igrala petorica najmlađih: Radovčić, Andabaka, Šarić, Nakić i Španja, odnosno Vrkić. Rezultat nije trpio niti u jednom trenutku, a s tribine su se često čulo se i ovacije.
Završilo je 106:82 za Šibenik. U novoj pobjedi baš svi su se igrači upisali u strijelce. Badžim i Bašić zabili su po 14, Petani 12, Španja 11, Andabaka, Blaće i Krajina po deset (i 12 skokova), devet Vrkić, sedam Radovčić.

ŠIBENIK – RIBOLA KAŠTELA 106:82 (29:16, 27:21, 30:19, 20:26)