Šarinova momčad nastavila sjajan niz na Baldekinu: Ni Zabok nije imao rješenja

• 6. prosinca 2015.
  • 376 Views

Raspoloženi igrači GKK Šibenika upisali su još jednu domaću pobjedu i na najljepši se mogući način oprostili od domaće publike u 2015. godini. Ni Zabok nije imao rješenja na Baldekinu protiv raspoloženih Šarinovih igrača koji su nastavili svoj pobjednički niz, ovog puta bilo je 80:62 za domaće košarkaše.

Poveli su Šibenčani odmah u otvaranju, a to vodstvo nisu ispuštali sve do kraja utakmice. Koš Blaće, a potom i razigranih Španje i Petanija osigurali su domaćim košarkašima vrlo brzo osjetnije vodstvo. Brzo su Šarinovi igrači stigli i do deset koševa prednosti koliko su imali i na kraju prve četvrtine – 24:14.

Imali su domaći košarkaši +14 (29:15), pa kasnije u dva navrata i +16. Vezali su Zabočani potom nekoliko trica na isteku poluvremena i smanjili na minus deset (48:38). Španja i Radovčić već su do poluvremena stigli do dvoznamenkastog broja koševa, a valja izdvojiti i sjajnog Petanija koji je imao po osam koševa i asistencija.

Serijom 7:0 Šibenčani otvaraju drugo poluvrijeme i dodatno povećavaju svoju prednost – 55:38. Razigrani domaći igrači do kraja treće dionice igre stigli su i do plus 20 (68:48), a Anzulović je pogodio tricu za 68:51 uoči zadnjih deset minuta igre.

Nije se tu ništa značajnije promijenilo. Šarinova je momčad bez problema odradila utakmicu do kraja, u niti jednom trenutku visoka prednost nije bila ugrožena, pa je u samoj završnici domaći trener na parket poslao najmlađu petorku – Nakić, Andabaka, Paić, Badžim i Vrkić.

Španja s 15, Radovčić s 12, Petani s 11 i Badžim s deset koševa bili su najefikasniji u šibenskim redovima, a vrijedi izdvojiti da su se u strijelce upisali svi igrači koji su igrali, osim Paića. Krajina nije ni ulazio u igru, čuvali su ga za zadnje kolo ovog dijela sezone.

GKK Šibenik- Zabok 80:62 (24:14, 24:24, 20:13, 12:11)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 600

Suci: Josip Radojković (Split), Damir Basarić (Split), Živko Mirilović (Karlovac)

GKK Šibenik: Radovčić (12), Andabaka (3), Badžim (10), Nakić (2), Bašić (8), Blaće (5), Krajina, Vukičević (9), Paić, Španja (15), Vrkić (5), Petani (11).

Zabok: Vučić (7), Mikšić (2), Anzulović (14), R. Lež (9), Martinko, D. Lež, Črnjević (10), Gospić (6), Palac (3), Tuđen, Lončar (5), Vuković (6).

Izvor: sibenik.in