Nova pobjeda za “narančaste”: Serijom 18:0 na kraju prvog dijela slomili otpor Hermesa

• 29. listopada 2016.
  • 332 Views

Momčad Šibenika zabilježila je još jednu pobjedu u A-1 ligi. I to vrlo uvjerljivu, s čak 31 košem razlike slavili su na gostovanju kod Hermes Analitice u Zagrebu, bilo je 92:61 za šibenski sastav u čijim su se redovima baš svi igrači upisali u strijelce.

S vodstvom od 5:0 Šibenčani su krenuli u utakmicu, a vrlo brzo vodstvo je bilo i još veće – 4:12. Prednost je u šestoj minuti i dvoznamenkasta (17:6), no, do odlaska na odmor Hermes na vratio na zaostatak od samo dva koša (21:23).

U samoj završnici druge četvrtine furiozna igra Anzulovićeva sastava. U manje od tri minute napravili su seriju od čak 18:0 i već tu praktički riješili pitanje pobjednika. Do poluvremena Šibenik je bio na 50 postignutih koševa, odnosno 33 primljena.

Nastavak nije ponudio neizvjesnost. Štoviše, Šibenčani su nastavili s odličnom igrom. Primili su samo pet koševa u deset minuta treće četvrtine, da bi svoje vodstvo povećali na čak +38 (76:38) uoči zadnje dionice igre.

Zadnja četvrtina bila je rutinsko odrađivanje posla, a trener Anzulović minutažu je dao baš svim igračima. A baš svi su se i upisali u strijelce. Halilović i Bašić zabili su po 13, Siriščević 11, a Turkyilmaz deset koševa (i deset skokova).

U sljedećem kolu Šibenik na Baldekinu dočekuje Vrijednosnice Osijek ( subota, 17 h)

HERMES ANALITICA –  ŠIBENIK 61:92 (21:23, 12:27, 5:26, 23:16)
HERMES ANALITICA: Škara 4, Mandalinić, Raič 10, Fodor 2, Svoboda 3, Garafolić 7, Mijić, Krstanović 1, Radoš 15, Gazić 3, Rajić 16. Trener: Mravak.
ŠIBENIK: Radovčić 6, Andabaka 3, Badžim 9, Bašić 13, Blaće 5, Pandurić 4, Turkyilmaz 10, Paić 4, Ivanov 9, Petani 5, Siriščević 11, Halilović 13. Trener: Vladimir Anzulović.