Četvrta prvenstvena pobjeda: Ivanov, Badžim i Radovčić poveli GKK Šibenik prema još jednom slavlju

• 5. studenoga 2016.
  • 352 Views

Vrlo dobra momčad Vrijednosnica Osijek nije imala što tražiti na parketu Baldekina protiv GKK Šibenika. Svoju veću kvalitetu domaća je momčad potvrdila još jednom pobjedom, ukupno četvrtom prvenstvenom. Slavili su sa 78:66.

Samo na početku utakmice gosti iz Osijeka, u tri su navrata imali minimalno vodstvo. Sve ostalo prošlo je u znaku Šibenčana. Kad su poslije 8:8 preuzeli vodstvo više ga niti jednog trenutka nisu ispuštali. A već do kraja prve dionice igre stigli su do dvoznamenkaste prednosti (25:15), a tek nešto manje, plus osam, imali su poslije deset minuta igre.

Održavali su domaći igrači tijekom druge četvrtine svoju prednost. Uspijevali su gosti doći na, najbliže, minus šest, ali ne i dalje od toga. S plus devet (44:35) ušlo se u drugo poluvrijeme, da bi u nastavku Anzulovićev sastav imao i +19 (59:40).

Polovicom zadnje dionice ima GKK Šibenik i +24 (74:50), a do kraja utakmice gosti uspijevaju smanjiti, odnosno prepoloviti prednost domaćina, no, pobjeda, naravno, u niti jednom trenutku nije bila ugrožena.

Ivanov sa 17 koševa bio je najefikasniji u redovima domaćina, po 12 su zabili Badžim i Radovčić, deset Halilović, a po devet Petani i Turkyilmaz.

U sljedećem kolu GKK Šibenik gostuje kod Gorice.

GKK ŠIBENIK – VRIJEDNOSNICE OSIJEK 78:66 (25:17, 19:18, 17:11, 17:20)
Šibenik, dvorana na Baldekinu , gledatelja 900
GKK ŠIBENIK: Radovčić 12, Andabaka, Badžim 12, Bašić, Blaće, Pandurić 4, Turkyilmaz 12, Paić 2, Ivanov 17, Petani 9, Siriščević 3, Halilović 10. Trener: Vladimir Anzulović.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Torić 10, J. Šarac, Došen 3, Robinson 5, Žulj, Vuković 5, Mines 8, A. Šarac 15, Krajina 4, Karlović, Turalija 4, Mustapić 12. Trener: Vladimir Krstić.