Još jedna rutinska pobjeda: Košarkaši GKK Šibenika nastavili u odličnom ritmu

• 19. studenoga 2016.
  • 398 Views

Mijenjaju se samo protivnici, a navike košarkaša GKK Šibenika ostaju iste. Još jednu prvenstvenu pobjedu zabilježili su na Baldekinu protiv Škrljeva, bilo je 88:68 na krilima fantastično odrađene druge četvrtine.

Uvodne minute utakmice prošle su u šibenskom vodstvu, minimalnom. Nije vanjski šut, inače jako oružje domaćina, služio (0:4), što su gosti koristili i prvenstveno preko Vodopije (9 koševa u prvoj četvrtini) došli do vodstva na kraju četvrtine – 15:19.

Iz petog pokušaja, početkom druge četvrtine, stiže i prva trica – Turkyilmaz. U 15. minuti gosti imaju plus pet (24:29), a Šibenčani odgovaraju serijom 9:0 i preuzimanjem vodstva – 33:29. Krenuo je tad konačno i vanjski šut, Škrljevo više nije imalo rješenja u napadu (postigli samo dva koša do poluvremena) i prednost je počela rasti, sve do +19 (49:31) na poluvremenu.

radovcic-gkk

Nastavak je za Šibenčane, koji su igrali bez ozlijeđenog Miralema Halilovića, bilo rutinsko odrađivanje posla. Prednost je bila i još veća, da bi u zadnjoj dionici igre Riječani uspjeli tek malo ublažiti poraz, do konačnih +20 (88:68) za Anzulovićev sastav.

Badžim s 19 koševa bio je najefikasniji igrač na utakmici, odlično su ga pratili Petani i Siriščević s po 13, odnosno Ivanov s 12 koševa.

U sljedećem kolu GKK Šibenik gostuje kod Kvarnera 2010.

GKK ŠIBENIK – ŠKRLJEVO 88:68 (15:19, 34:12, 23:15, 16:22)