Pobjednička serija ide dalje: Košarkaši GKK Šibenika ‘projurili’ i kroz Rijeku

• 26. studenoga 2016.
  • Vijesti
  • 399 Views

Novi tjedan, nova utakmica, ali i stare navike za GKK Šibenik. S još jednog gostovanja vraćaju se s uvjerljivom pobjedom. Ovog puta slavili su u Rijeci protiv Kvarnera 2010 rezultatom 98:76, uz dojmljive partije dvojca Ivanov – Halilović.

Odmah su na startu Šibenčani pokazali domaćinima po što su došli u Rijeku. Poveli su s 10:3, a čak osam koševa u tom je razdoblju zabio Ive Ivanov. Uspjeli su Riječani povezati dva dobra napada, malo smanjiti prednost, no, kada su i Šibenikovi vanjski igrači, Petani i Pandurić, počeli zabijati, prednost je narasla na 19:10 u sedmoj minuti utakmice. A +11 imali su Anzulovićevi igrači na kraju prve četvrtine (28:17), uz čak 13 koševa Ivanova.

Nastavak je i dalje bio u šibenskoj dominaciji. Izmjenjivali su se strijelci, a prednost je samo rasla. Sve do +24 (56:32) na poluvremenu. A dvoznamenkastom Ivanovu pridružio se i Halilović koji je zabio 11 koševa.

Razigrani su Šibenčani bili i u trećoj četvrtini, a prednost je samo nastavila rasti. Trener Anzulović priliku je pružio baš svim igračima, pa su Riječani neznatno uspjeli smanjiti prednost na kraju utakmice.

Ali šibenska pobjeda niti u jednom trenutku nije bila ugrožena. Sigurno i rutinirano, uz odličnu igru, Anzulovićev je sastav nastavio svoj pobjednički niz ove sezone. Do nove pobjede vodili su ih Ivanov s 25 i Halilović s 21 košem, a dvoznamenkast učinak imali su i Petani (12 koševa) i Pandurić (11 koševa).

KVARNER – GKK ŠIBENIK 76:98 (17:28, 15:26, 19:25, 25:17)
KVARNER: Barnjak 12, Veljačić 21, Klasan, Vucić 6, Antunović 7, Kučan 14, Vidmar, Štimac 2, Kalpić 10, Gilbert 4. Trener: Marijan Mance.
GKK ŠIBENIK: Radovčić 4, Šarić 2, Badžim 2, Bašić 5, Blaće, Pandurić 11, Turkyilmaz 7, Paić 4, Ivanov 25, Petani 12, Siriščević 5, Halilović 21. Trener: Vladimir Anzulović.