Rutinska pobjeda protiv Zaboka

• 18. prosinca 2016.
  • 385 Views

Šibenik se vratio na pobjedničke staze. Nakon prošlotjednog kratkotrajnog ispadanja s kolosjeka, starim navikama vratio se protiv Zaboka, momčadi iz donjeg dijela ljestvice, koja je na Baldekin stigla s omjerom 3-7, nasuprot onog 8-2 domaćina. Sjevernjaci su na, koncu, put Zagorja ispraćeni s minusom od 25 poena (89:64).

halilovic
Tijek utakmice bio je takav da su narančasti nakon pomalo sramežljviog početka (5:8), vrlo brzo preuzeli stvari u svoje ruke i otišli na +8 (18:10), a onda i na dvoznamenkastu prednost (30:19). U toj prvoj četvrtini dominirao je Halilović, koji je tu dionicu završio s deset poena, četiri skoka i pet asistencija. U drugu četvrtinu ušlo se rezultatom 33:22, a nakon što su serijom 12:2 otišli na velikih +21 (45:24), činilo se da su ‘Građani’ prelomili susret. Ipak, uporni gosti se ne predaju i na krilima Smajlagića i Kapuste do poluvremena smanjaju na za njih podnošljivih 47:34. Ipak, sve njihove nade razbijene su u trećoj četvrtini. Anzulovićeva momčad zaigrala je još angažiranije, popravila je i skok igru, pa je semafor u jednom trenutku pokazivao +30 (75:45). Jasno, priči je tu bio kraj, tako da se posljednjih deset minuta ponovno svelo na odrađivanje posla.
Halilović je suret u konačnici završio s triple – doubleom (18p, 11s, 10s), a pratili su ga Ivanov s 14 i Siriščević s 12 postignutih poena.