Nakić pojačao Cedevitu na turniru u Barceloni

• 7. siječnja 2017.
  • 367 Views

Juniorska selekcija Cedevite pobjedom je startala na kvalifikacijom turniru Eurolige koji se igra u španjolskom L’Hospitaletu. Za ‘Vitamine’ nastupio je i Toni Nakić ( i Splitov Jakov Kukić) , te privukao pozornost španjolskih novinara.
Momčad koju s klupe vodi Marijo Bošnjak u prvom nastupu skupine B svladala je Panathinaikos iz Atene 66:57. Zagrepčani su nakon zaostatka na poluvremenu (36:30) u trećoj četvrtini napravili seriju 23:6 za + 11 (53:42). Tu prednost sačuvali su do kraja susreta. Cedevitu je predvodio Antonio Jordano s 22 poena (trice 5/8). Toni Nakić, pojačanje iz Šibenika za euroligaški turnir ,ubacio je 16 poena ( 3p 4/6 , 4 sk , 3 as ) , a Darko Bajo 12. Kod Panathinaikosa Georgios Kataitzakis je ubacio 24.
U utakmici 2. kola Joventud je bio bolji od Cedevite rezultatom 70:57. Toni Nakić ponovo je bio jedan od najistaknutijih pojedinaca u momčadi ‘Vitamina’ , odigravši gotovo 39 minuta , postigao je 12 koseva ( 8 sk , 4 as ).