Split bolji od narančastih u dalmatinskom derbiju

• 2. ožujka 2018.
  • Vijesti
  • 393 Views

Revanširali su se košarkaši Splita Šibenčanima za poraz na Baldekinu u prvom dijelu Premijer lige. Na Gripama su slavili sa 94:70 i tako u 15. utakmici došli do deset pobjede, dok je narančastima ovo bio četvrti prvenstveni poraz u 16 odigranih utakmica, ali i dalje drže treće mjesto.

Početak utakmice pripao je Šibeniku koji je nakon četiri minute igre imao sedam poena prednosti (4:11). Ali, Kalajžić, koji je u prvoj četvrtini ubacio devet poena, najavio je dobru šutersku večer domaćina. Split se uz nekoliko dalekometnih koševa vratio, pa se u drugu četvrtinu ušlo rezultatom 19:19, a onda radi seriju 7:0 za 26:19. Nakon toga prednost žutih svako malo je rasla; 29:21, 32:23, 39:28. Najveća prednost domaćina u prvom dijelu, nakon trice Scotta, iznosila je 13 poena, 55 sekundi prije poluvremena. Ali, Anzuovićevi momci u toj završnici, s Vitalijem u isturenoj ulozi, rade 6:0 seriju, pa se u drugi dio ulazi s prihvatljivih 43:36. Kažemo prihvatljivih jer je Split u prvih 20 minuta trice gađao 8/11.

Na početku treće četvrtine domaćin bolje reagira pa odlazi na +12 (50:38), da bi u 24. minuti otišao na do tada najvećih 54:40. Narančastima je u tim trenucima stigla dodatna podrška s tribina, od strane vjernih Funcuta. Pogodili su nakon toga i Šibenčani koju tricu (Nakić), Vitali je nastavio vući, pa su smanjili na 56:48. S druge strane Širko se istaknuo asistencijama pa svoju momčad ponovno odvodi na dvoznamenkastu prednost (62:48). S tih 14 poena prednosti žuti su ušli u zadnjih deset minuta nakon što je Marčinković, sa zvukom sirene, stavio tricu za 65:51. Nakon što je Bašić na početku četvrte četvrtine ubacio svoju drugu tricu, ponadali smo se kako narančasti mogu uhvatiti priključak, ali uslijedio je brzi odogovor Splićana koji su otišli na do tada najvećih +17 (78:59), da bi pred kraj susreta otišli i preko 20. Bilo je tada jasno kako je pitanje pobjednika riješeno. Što se statistike tiče, Bundović je sa 14 poena bio najefikasniji u šibenskim redovima, Vitali i Bašić dodali su po 11, Nakić deset koševa. Kod domaćina, koji je ubacio 16 trica (od 26 pokušaja), Kedžo je ubacio 18, Scott 17, Katura 14, Jukić 13 poena, a valja izdvojiti i Širkovih deset asistencija (uz sedam poena).

U sljedećem kolu narančasti su slobodni, što znači kako za njih opet slijedi dvotjedna pauza. Nakon toga ih čeka gostovanje kod Cibone.

Izvor: sibenskiportal.rtl.hr