GKK Šibenik poveo sa 16 razlike, pa izgubio u nevjerojatnoj završnici, sa zvukom sirene

• 11. studenoga 2018.
  • 367 Views

Košarkaši Šibenika poraženi su nakon velike drame od Hermes Analitice. Domaćin je u triler završnici slavio sa 88:86 i došao do treće pobjede, dok su narančasti sada na omjeru 2-4.

Šibenik je odigrao odličnu prvu četvrtinu o čemu svjedoči i rezultat nakon tih prvih deset minuta – 12:28. Nakon pet minuta igre u drugoj dionici domaćin se uspio pribrati i smanjiti na 29:31, ali do poluvremena sastav trenera Mira Jurića ponovno diže prednost, do solidnih +9 (36:45). Treća četvrtina bila je poprilično izjednačena, pa su uoči odlučujućih deset minuta Šibenčani i dalje u plusu (58:64). U toj četvrtoj četvrtini opet su se gosti približili na dva poena zaostatka (71:73), da bi pet minuta prije kraja Hermes i povela (76:73). Ipak, serijom 5-0 gosti opet prelaze u vodstvo (76:78). Uslijedila je nevjerojatno uzbudljiva završnica u kojoj je tragičar bio do tada najbolji igrač Šibenika Martin Junaković. Naime, narančastom playmakeru ukrali su loptu u zadnjem napadu, kod rezultata 86:86, a onda se Vladović sjurio prema košu i položio loptu sa zvukom sirene, za važnu pobjedu Zagrepčana. Potonji je susret završio sa 22 koša, dok su kod Šibenčana prednjačili Junaković (27), Bašić (15), Paić (12), Poščić (11) i Nakić (10). Vrijedi izdvojiti i 13 skokova Vuke.

U sljedećem kolu na Baldekin stiže Cedevita.

Izvor: Šibenski portal