Pobjeda Osijeka u Gradskom vrtu

• 4. veljače 2019.
  • 354 Views

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Osijek i Šibenik u Gradskom vrtu, a nakon velike bitke pobjedu je odnio domaćin (104:95). Tim trijumfom Slavonci su napravili značajan korak prema play offu (7-7), dok narančastima (5-9) predostoji velika bitka za ugurati se među osam najboljih, čime bi riješili brige oko ostanka.

Paić, koji je do posljednjeg trena bio upitan hoće li ući u autobus za Slavoniju, ubacio je prvih sedam poena za Šibenik, a nadovezao se Vuko. S druge strane najaktivniji u prvom dijelu utakmica bili su Malik, Šango i Ihring. Domaćin je uglavnom vodio, u par navrata imao i pet poena prednosti, ali Šibenčani nisu dozvoljavali da preiše zaostanu. Dapače, u 16. minuti sastav Mira Jurića je poveo (32:36), ali do kraja poluvremena Osijek preokreće i na odmor odlazi sa 47:42 vodstvom. Igralo se dosta tečno u tih prvih 20 minuta, bez puno faulova, a Osječani su, kao i većina ekipa kontra narančastih, bili dominantniji u skoku (21-14), pa ih je samo spomenuti Malik skupio 11. U tom prvom dijelu Paić je zabio 14 poena, Slavica osam, Vuko sedam.

Na otvaranju treće četvrtine domaćin je otišao na do tada najvećih +8 (52:44), u 25. minuti imao je +10 (59:49), a nešto kasnije semafor je pokazivao 63:52. Kod rezultata 67:57, četiri uzastopna poena zabio je Bašić, a onda je tricu stavio Mileković za povratak Šibenika 67:64, da bi se u posljednju dionicu ušlo rezultatom 75:71. Nju je tricom otvorio Nakić za 75:74, a nakon dvije i pol minute igre u četvrtoj četvrtini Šibenik je, nakon nove trice Bašića, prešao u vodstvo (82:83), koje je u sljedeća dva napada potvrdio Slavica (82:87). Uslijedila je serija Osijeka, koji tri minute prije kraja ponovno preuzima vodstvo (95:90), i to ponajprije zahvaljujući sjajnom Ihringu. Nakon toga se Šibenčani više nisu uspjeli vratiti i bodovi su ostali u ravnici.

Čak šest igrača u šibenskim redovima ubacilo je dvoznamenkast broj poena; Paić (18), Bašić (18), Mileković (16), Nakić (14), Vuko (13) i Nakić (10). I u pobjedničkoj ekipi šest je igrača bilo dvoznamenkasto, a prednjačili su Ihring (28) i Gospić (24).

Autor: P. Patafta