Šibenka ispustila pobjedu u Sinju, Alkar slavio u produžetku

Šibenki je nakon neugodnog domaćeg poraza od Furnira tražila pobjedu u Sinju kako bi isprala gorak okus u ustima. Ali, iako je bila blizu, domaći Alkar slavio je u produžetku sa 112:102 i tako donio nove glavobolje Rahimićevom sastavu.

Šibenka, koja je igrala bez Solomuna i Gulina, u prvoj je četvrtini živjela od koševa Širka i Mikovića. Njih dvojica su zabila prva 23 poena narnčastih (Miković 12, Širko 11), tek je Freeman minutu i pol prije kraja četvrtine tricom razbio njihov duopol. Nakon tih prvih dese minuta gosti su vodili 28:24, a na poluvremenu su imali solidnih 55:46. Otišli u nastavku Šibenčani i na dvoznamenkastu prednost (57:46), ali nisu uspjeli prelomiti utakmicu. Naprotiv, Sinjani su se u super uzbudljivoj završnici uspjeli vratiti, pa i prijeći u vodstvo. U zadnjih 20 sekundi regularnog dijela ušlo se u egalu (89:89), Šibenka je imala napad za pobjedu, ali Širko nije uspio pronaći put do koša. Uslijedili su produžeci u kojem je Alkar bio bolji i odnio drugu pobjedu u prvenstvu, tako da sada ima isti omjer kao Šibenka (2-4). Što se tiče strijelaca, Širko je susret završio sa 31 poena, Miković sa 25, Freeman je zabio 21 uz 11 skokova, a dvoznamenkast je bio još Bašić sa deset postignutih koševa. Kod pobjednika su prednjačili Echols sa 31, Varence sa 25 i Brocić sa 20 postignutih koševa.

Narančasti u sljedećem kolu na Baldekinu dočekuju Split.

Izvor: Šibenski portal