Šibenka se u Čistoj Velikoj vratila pobjedama, protiv Zaboka četvorica dvoznamenkastih

Šibenka se nakon tri uzastopna poraza vratila pobjedama. U sportskoj dvorani u Čistoj Velikoj, njezinom privremenom domu dok je Baldekin zbog koronavirusa pod ključem, svladala je Zabok sa 87:81  i tako se bodovno izjednačila s njim (3-5).

Osim na samom početku utakmice (0:2, 4:5) Šibenka je stalno bila u prednosti. Već pred kraj prve četvrtine imala je +12 (24:12). Daleko je, međutim, bio kraj, pa gosti nakon tri minuta igre u drugoj dionici smanjuju na 26:22. Uslijedio je odgovor narančastih koji ponovno odlaze na +12 (40:28), da bi se u drugo poluvrijeme ušlo rezultatom 43:37. Nakon nešto manje od pet minuta igre u nastavku Rahimićeva momčad imala je najvećih +14 (59:45), međutim, Zabok se na da slomiti i serijom 16:2 pred kraj treće četvrtine dolazi na samo dva poena minusa (63:61). U utakmici uspona i padova sada je bio red na šibenske minute, pa je semafor sedam minuta prije kraja pokazivao 73:63.

I tu nije bio kraj priči, jer su se plavo-žuti novom serijommanje od pet minuta prije kraja približili na ti poena (73:70), ali dalje od toga nisu mogli. Šibenka je sačuvala prednost i upisala treću prvenstvenu pobjedu. Dvojica igrača narančastih upisali su double-double, Miković (19p, 11s) i Širko (19p, 10s), značajan obol dali su Andabaka (16) i Šarić (15), a u listu strijelaca upisali su se još Bašić (5) i Solomun (5). Kod poraženih predvodili su Primorac i Jambrović sa po 14 postignutih koševa. U sljedećem kolu Šibenka gostuje kod Škrljeva.

Izvor: Šibenski portal