Šibenka sa šestoricom igrača, i samo jednim visokim, svladala Hermes Analiticu

Šibenka je upisala petu pobjedu u Premijer ligi. U dvorani Dražena Petrovića u Zagrebu svladala je Hermes Analiticu sa 84:76 i to praktički sa šestoricom igrača, među kojima je bio samo jedan visoki (Solumun). Naime, Rahimić iz ovog ili onog razloga nije mogao računati na Gulina, Jurkovića i Mikovića, ali i bez njih je ‘fenjeraš’ slomljen, ponajprije dobrom igrom u središnjici utakmice, odnosno u drugoj i trećoj četvrtini. Nakon prve dionice domaćin je vodio sa 27:21, da bi do poluvremena narančasti preokrenuli (42:45). Najveći dio posla obavljen je u trećoj četvrtini koju Šibenčani dobivaju sa 25:16, za +12 na ulasku u posljednjih deset minuta (48:60), dovoljno za trijmuf na kraju.

Freeman je sa 25 koševa bio najefikasniji u narančastim redovima, Šarić je dodao 18 poena, Solomun 12 (uz devet skokova), Andabaka 11, Širko i Bašić po osam (devet skokova), a u listu strijelaca još se upisao Vlaić (2). Kod poraženih Svoboda je zabio 17, Kordić 13, a Mileković 12 poena. Do kraja godine Šibenku čekaju još dvije utakmice, gostovanje kod Zaboka u Kupu (29.12), te dan kasnije prvenstveni susret s Goricom, također u gostima.

Izvor: Šibenski portal