Šibenka slavila kod Furnira, Miković zabio 32 koša, odličan nastup mladog Pleadina

Šibenka je upisala šestu pobjedu u Premijer ligi. U Zagrebu je svladala domaći Furnir sa 104:98 i tako mu uzvratila za poraz na Baldekinu, ali i prekinula niz od tri poraza (dva prvenstvena, jedan u Kupu). Prvo poluvijeme bilo je dosta izjednačeno, Rahimićev sastav na pauzu je otišao sa svega tri poena prednosti (49:52) – piše Šibenski portal.

Ključnom se pokazala treća četvrtinu koju se gosti dobili sa 25:16, što znači da su u posljednjih deset minuta ušli sa solidnih +12 (65:77). Dvije minute prije kraja Šibenka je imala +10 (88:98), ali si je u završnici ipak malo zakoplicirala život. Domaćin je, naime, napravio 10-2 seriju pa je semafor 15 sekundi prije kraja pokazivao 98:100. Uslijedio je brzi faul, a nakon što je Širko pogodio oba bacanja utakmica je bila riješena.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Miković sa 32 postignuta koša, Širko je zabio 25, Freeman 15, a dvoznamenkast je još bio mladi Pleadin sa 10 ubačenih poena, uz sjajan šut (1/2 za dva, 2/2 za tri, 2/slobodna bacanja), a skupio je i pet skokova. Kod poraženih Pandurić je zabio 21,Buljević 17, Jerković 14. U sljedećem kolu Šibenku čeka dvoboj s još jednim ‘dužnikom’ iz prvog dijela, na Baldekin stiže Alkar.

Izvor: Šibenski portal