Nije išlo bez Vukičevića i Vrkića: Riječani porazili košarkaše Šibenika

• 9. studenoga 2014.
  • 401 Views

Košarkaši Šibenika nisu uspjeli doći do pobjede na teškom gostovanju kod Kvarnera u Rijeci. Šibenčani, koji su igrali bez ozlijeđenih Vukičevića i Vrkića, dobro su se nosili u prvoj četvrtini (vodstvo 23:18), domaćini su sve preokrenuli serijom 11:0 na startu druge, došli do dvoznamenkaste prednosti koju su sigurno očuvali do kraja utakmice (99:85).

Šibenčani otvaraju susret vodstvom od 5:2. Domaćin odgovara s dvije trice, Štemberger i Veljačić su precizni za domaće vodstvo – 8:5. Bašić Šarinovu momčad dovodi u egal, a nešto kasnije Kalpić u novo vodstvo – 13:12. Nova trica Bašića, ali i koševi Marciuša s linije slobodnih bacanja donijeli su Šibeniku i najveće vodstvo – 18:12. Badžim i Bašić održavaju šibensko vodstvo, pa na semaforu na kraju prve četvrtine svijetli 18:23.

Na otvaranju druge četvrtine Riječani rade seriju od čak 11:0 i preuzimaju vodstvo. Poveli su sa 29:23, da bi u 13. minuti Blaće ubacio prve poene za Šibenik, odnosno prekinuo seriju. Blaće realizira i sljedeća dva napada za priključak, dolazak na minus tri (32:29), ali Cinac odgovara s dvije trice. Ne funkcionira obrana Šibenika na željenoj razini, pa u drugom dijelu druge četvrtine Kvarner dolazi i do dvoznamenkastog vodstva kojeg zadržava i na poluvremenu (53:41).

U 22. minuti imaju domaćini i +16 (59:43), a nakon nekoliko trica s obje strane Riječani su stigli i do okruglih +20 (69:49). Kalpić, Mišić i Šamadan do kraja četvrtine uspjeli su tek neznatno smanjiti domaće vodstvo, na -17 (77:60).

Dugo se čekalo na koš u zadnjoj dionici igre. Postigao ga je Blaće za 77:62, no, ništa se značajnije nije promijenilo. Riječani su bez problema održali svoju prednost i na kraju slavili novu pobjedu rezultatom 99:85.

Kod Šibenika (koji je imao čak 18 izgubljenih lopti) najefikasniji je bio Ivan Blaće s 21 košem, a dvoznamenkasti su još bili Bašić (12), Petani (12) i Kalpić (deset). Riječane su predvodili Cinac s 23, te Veljačić i Konjević s po 15 koševa.

U sljedećem kolu GKK Šibenik na Baldekinu dočekuje Slavonski Brod.

KVARNER – GKK ŠIBENIK 99:85 (18:23, 35:18, 24:19, 22:25)
Suci: Tomislav Vovk, Krunoslav Holjevac i Krešimir Katić (svi Slavonski Brod)
KVARNER: Stipčić 8, Veljačić 15, Čakarun 12, Jambrović 2, Cinac 23, Kučan 1, Konjević 15, Miličević 7, Olivari, Šamanić 2, Štemberger 12.
GKK ŠIBENIK: Radovčić 1, Badžim 8, Andabaka, Mišić 6, Kalpić 10, Bašić 13, Blaće 21, Marciuš 6, Španja, Šamadan 8, Petani 12.

Izvor: sibenik.in