Povijest Šibenke

KK STARI GRAD Šibenik osnovan 1998. godine, kada je i upisan u registar udruga.
Klub mijenja ime u Košarkaski klub “Šibenik Stari grad” 02.11.2010. godine kad je održana izvanredna izborna Skupština. Na istoj je izabran novi Upravni odbor i druga tijela kluba. Uprava je satkana od poznatih gospodarstvenika, bivših igrača i uglednih sportskih djelatnika.

Šibenski košarkaški klub ” Šibenik Stari grad” od kolovoza 2011. nosi novo ime GKK ” ŠIBENIK” (Građanski košarkaški klub “Šibenik”) ili skraćeno ŠIBENIK. Odluka o promjeni imena donesena je na Skupštini kluba.

U klubu djeluju sve selekcije od seniora, juniora, kadeta, mladih kadeta do dječaka koji pohađaju školu košarke.

Klub se natječe u svim ligama pod okriljem Hrvatskog košarkaškog Saveza.
Klub ima odličnu suradnju sa Školom košarke “Dražen Petrović” u kojoj trenira preko 400 djece svih uzrasta.

Vremeplov:

1973. – godine osnovan je Košarkaški klub Šibenka

1982. – Šibenka je finalist kupa Radivoja Koraća.

1982/83. – KK Šibenka je osvojila naslov prvaka Jugoslavije, u dramatičnoj finalnoj utakmici 9. travnja 1983. godine, svladana je sarajevska KK Bosna rezultatom 83:82.

1992. – Raspadom Jugoslavije klub je postao članom A-1 Hrvatske lige

2010. – Osnovan novi klub pod imenom Košarkaški klub “Šibenik Stari grad”.

2019. – Ponovo nosi ime GKK “ŠIBENKA”