Još korak bliže Ligi za prvaka: Nova pobjeda košarkaša GKK Šibenika uz punu dvoranu i sjajno navijanje

• 11. siječnja 2015.
  • 349 Views

Košarkaši GKK Šibenika zabilježili su još jednu pobjedu koja ih nosi korak bliže Ligi za prvaka. Slavili su nad Splitom, 95:86 na Baldekinu, a osim pobjeda malo je toga s čim je Jeronimo Šarin mogao biti zadovoljan u igri svoje momčadi, osim, naravno, sjajne podrške koja ni ovog puta nije izostala.Najveće zamjerke idu na obrambeni dio jer primili su jako puno koševa.

Upozoravao je Šarin uoči utakmice na najboljeg gostujućeg igrača Kedžu, no, njega nije ni bilo u sastavu. A Glavinić, drugi igrač koji je spomenuo, bio je nerješiva enigma za njegove igrače. Postigao je 30 koševa, no, nije mogao protiv domaćina koji su imali više raspoloženih igrača.

Minimalno vodstvo gostiju na otvaranju utakmice vrlo su brzo poništili domaći košarkaši. Velikom serijom od 13:0 sredinom četvrtine došli su do vodstva od osam koševa prednosti (20:9). Odmah potom uhvatili su i +13 (24:11). Serijom, ali manjom od one šibenske, odgovaraju Splićani, smanjuju na 24:18, a s plus šest Šarinove momčadi ušlo se i u drugu dionicu igre (26:20).

S osam uzastopnih koševa Šibenčani otvaraju drugu četvrtinu i ponovno dolaze do +13 (33:20). Glavinić Splićane drži ‘u životu’ da ne potonu još dublje, jedini postiže koševe. Pridružuju mu se kasnije Đugum i Mustapić, domaćini kao da malo posustaju u pojedinim trenucima, pa je prednost Šibenika na poluvremenu samo četiri koša (47:43).

Odmah na otvaranju drugog dijela dižu narančasti prednost na plus 12 (55:43), ali Žuti s Gripa ne dopuštaju da se još više odvoje i definitivno prelome susret. Još u tri navrata imali su domaći košarkaši +12 (58:46, 61:49, 65:53), a u zadnju se četvrtinu ušlo sa šibenskom prednošću od plus devet (70:61).

Razigrao se u završnoj četvrtini Junaković, pa su upravo poslije još jedne njegove trice domaćini poveli i s najvećih +15 (84:69). Uspjeli su gosti smanjiti u samoj završnici malo poraz, no, pobjeda GKK Šibenik u niti jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Konačnih 95:86, nova pobjeda Šibenčana, ali igru će za ono što domaćini žele u nastavku sezone, trebati bitno popraviti.

GKK ŠIBENIK – SPLIT 95:86 (26:20, 21:23, 23:18, 25:25)
Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 800
Suci: Nikola Perlić (Velika Gorica), Andrej Sušanj (Rijeka) i Gordan Terlević (Kastav)
GKK ŠIBENIK: Badžim 10, Andabaka, Mišić, Kalpić 3, Bašić 16, Blaće 8, Marcius; 8, Vukičević 2, Španja, Šamadan 18, Petani 16, Junaković 14. Trener: Jeronimo Šarin.
SPLIT: Glavinić 30, Kotrulja 3, Mustapić 19, Markulin 2, Filipović, Đugum 17, Matić 7, Tešija, Dominović, J. Jukić 8. Trener: Jakša Vulić.

Izvor: sibenik.in