Prvi poraz GKK Šibenika u ovoj godini: Zagreb odnio prvo mjesto

• 16. ožujka 2015.
  • 390 Views

U posljednjem susretu 21. kola A-1 lige košarkaši Šibenika poraženi su u Zagrebu s visokih 89:72. Prvi je to poraz za Šarinovu momčad u 2015. godini, poraz koji im je odnio i prvo mjesto na ljestvici.

Domaćini su susret otvorili vodstvom od 7:2. Koševima Badžima, Junakovića i Bašića Šibenik je, poslije početnog vodstva, vratio prednost ponovno na svoju stranu – 13:11. Ali na kraju prve četvrtine minimalnu su prednost imali Zagrepčani – 19:17.

Do polovice druge četvrtine domaćini postižu deset, a Šibenčani samo tri koša, pa na semaforu svijetli 29:20. S dvije trice, Türkyilmaza i Blaće, gosti se drže ispod deset koševa zaostatka i na poluvremenu – 38:29.

Drže domaći košarkaši prednost od desetak koševa tijekom cijele treće četvrtine, da bi je dodatno povećali u zadnjoj dionici igre – 66:50. Sve dileme oko pobjednika bile su riješene, pa su Mravi bez problema susret priveli kraju, za konačnih 89:72.

Domagoj Bašić sa 16 koševa bio je najefikasniji u šibenskim redovima.

U posljednjem kolu A-1 lige Šibenik u subotu na Baldekinu dočekuje Zabok.

ZAGREB – GKK ŠIBENIK 89:72 (19:17, 19:12, 22:21, 29:22)
ZAGREB: Blajić 5, Perić 2, Božić 17, Milekić, Mileković 7, Vuković 8, Batur 8, Marčinković 13, Šarlija 19, Radoš, Vučić 10. Trener: Danijel Jusup.
GKK ŠIBENIK: Radovčić 3, Badžim 11, Andabaka 5, Mišić, Bašić 16, Blaće 7, Marciuš 6, Vukičević, Šamadan 9, Türkyilmaz 7, Vrkić, Junaković 8. Trener: Jeronimo Šarin.

Izvor: sibenik.in