Slavlje Šibenika u neizvjesnoj završnici: Riječanin Vrkić predvodio ih do pobjede

• 9. svibnja 2015.
  • 339 Views

Košarkaši Šibenika uspjeli su prekinuti još jednu po njih nepovoljnu tradiciju u ovoj godini. Dugo se čekalo na pobjedu na gostovanju u Rijeci, a sad je u tome Šarinova momčad uspjela. Slavili su sa 85:81, a još je jednom najbolji u šibenskim redovima bio Zoran Vrkić, Riječanin u narančastom dresu koji je postigao 23 koša.

Osim početnih 0:2, prednost su u otvaranju utakmice preuzeli domaćini. Bilo je to minimalno vodstvo od nekoliko koševa prednosti, no, mini serijom, u kojoj su poentirali Španja, Badžim i Marciuš, Šibenčani su ponovno poveli (14:12, 16:14). Ali u drugu se četvrtinu ušlo s 19:19.

Izmjenjuju se momčadi u minimalnom vodstvu tijekom druge četvrtine sve do 18. minute kada Bašić i Vrkić poentiraju u nekoliko napada i odvode Šibenik na plus devet (40:31). A do poluvremena Stipčić je tek smanjio na 33:40.

U drugom je poluvremenu domaćine krenuo šut: zabili su ukupno 31 koš. U 18. minuti stigli su u potpuni egal – 58:58, da bi na kraju četvrtine, poslije koševa Štembergera, imali minimalnih 64:63.

Do polovice zadnje dionice igre igra se koš za koš. Na semaforu svijetli 69:69, a potom i 74:74 nakon što je Šarinova momčad imala vodstvo od pet koševa. Riječani u 38. minuti postižu dvije trice, vode 77:74, a tada ključnu ulogu za šibensku pobjedu odrađuje Vrkić. Mirne je ruke s linije slobodnih bacanja u tri napada, bacanja je realizirao i Petani i šibensko je slavlje moglo početi.

Vrkić s 23 koša bio je prvo ime Šibenika, dok je Bašić ubacio 14 koševa.

U sljedećem kolu Šarinova momčad na Baldekinu dočekuje Alkar (srijeda, 19 sati).

KVARNER – ŠIBENIK 81:85 (19:19, 14:21, 31:23, 17:22)
Suci: Nikola Perlić (Velika Gorica), Krešimir Peić (Slavonski Brod) i Alan Blašković (Križevci)
KVARNER: Stipčić 13, Veljačić 19, Čakarun 16, Jambrović, Cinac 5, Kučan, Konjević 6, Miličević, Olivari 7, Kalpić 6, Šamanić, Štemberger 9. Trener: Marijan Mance.
ŠIBENIK: Radovčić, Badžim 6, Andabaka, Mišić 2, Bašić 14, Blaće 3, Marciuš 9, Vukičević 4, Španja 8, Šamadan 7, Petani 9, Vrkić 23. Trener: Jeronimo Šarin.