Šibenik nije uspio doći do bodova u Rijeci: Domaćini slavili u neizvjesnoj završnici

• 11. listopada 2015.
  • 343 Views

Sve do samog kraja utakmice momčad Jeronima Šarina bila je u igri za pobjedu nad Kvarnerom u Rijeci. No, u završnici prednost je ipak otišla na stranu domaće momčadi koja je slavila sa 73:69 unatoč sjajnoj partiji centra Krajine (23 koša, 14 skokova)

Vodili su Šibenčani gotovo tijekom cijele prve četvrtine (najviše četiri razlike). Domaćini su tek u dva navrata imali malu prednost – 10:9 i 15:13, ali na kraju četvrtine rezultat je bio u potpunosti izjednačen – 15:15.
Razigrani Bašić i Blaće početkom druge četvrtine donose svojoj momčadi nešto veće vodstvo – 25:19, a potom i 27:22. Riječani rade seriju 8:0 i preuzimaju vodstvo, ali Krajina vrlo brzo vraća prednost na šibensku stranu. Nakon Štembergerovih pet koševa poentira i Španja za 35:33 na poluvremenu.

Punih osam minuta treće četvrtine Krajina je jedini šibenski strijelac, a na drugoj strani Kvarner to koristi i dolazi do sedam koševa prednosti – 51:44. Za dva pogađa Petani, a na kraju četvrtine ponovno odlični Krajina za 51:48 uoči deset zadnjih minuta igre.
Uhvatili su u potpunosti Šibenčani prednost domaćina u 36. minuti utakmice, te poveli 63:62. Ali Manceova momčad tada radi seriju 6:0 za vodstvo od 68:63. Petani pogađa tricu, ali na identičan način odgovara i Marinelli. Nova trica Badžima u 39. minuti vraća nadu, rezultat je 71:69, ali Paolo Marinelli je neumoljiv s linije slobodnih bacanja za pobjedu svoje momčadi.
Do pobjede Riječane su vodili Marinelli, Veljačić i Štemberger, dok je još jednom sjajan u šibenskim redovima bio Krajina s 23 koša i 14 skokova.
U sljedećem kolu Šibenik na Baldekinu dočekuje Goricu.