Baldekin ponovno slavi: Raspoloženi šibenski košarkaši uvjerljivi protiv Splićana

• 23. listopada 2016.
  • 414 Views

Poslije punih pet mjeseci košarkaši GKK Šibenika odigrali su prvenstvenu, službenu utakmicu na svom Baldekinu. U odličnoj utakmici i sjajnom ambijentu zabilježili su pobjedu protiv Splita rezultatom 92:73.

Odličan ulazak domaćina u utakmicu. Na krilima raspoloženog Izzeta Turkyilmaza poveli su s 12:5 u četvrtoj minuti, pri čemu je ljubimac navijača već tada ubacio osam koševa. No, brzo su se Splićani pribrali, vratili u igru, pa je nakon prvih deset minuta na semaforu svjetlilo 20:18.

Košem za dva Ivanova i tricom Bašića Šibenčani ulaze u drugu četvrtinu, za vodstvo od 25:18. Splitovi Kanaet i Kedžo riješavaju dva napada zaredom, smanjuju na 25:23, no, centarska linija domaćina lako pronalazi rješenja pod suparničkim košem. Raspucao se tada i Domagoj Bašić i u 17. minuti GKK Šibenika ima do tada najvećih +11 (38:27). Trice prvo Siriščevića, a potom i Petanija donijele su i +14 (41:27, 44:30), ali do odlaska na odmor Splićani su se spustili na jednoznamenkasti zaostatak (47:39).

Malo koševa palo je u prvih pet minuta druge četvrtine. Za Šibenčane efektno je zabio Halilović, dvije trice ubacio je Bašić za 54:43. Nisu se domaći košarkaši više uspijevali odvojiti na nešto veću prednost, Split je stalno bio tu negdje. Rezultatom 62:56 ušlo se u zadnju četvrtinu.

Bašić odmah na otvaranju zadnje dionice igre zabija tricu, realizira i kontru. Tehničku dobija Širko, a ulazi potom i dalekometni šut Petanija za 71:56 u 32. minuti. Ionako dobru atmosferu dodatno je atraktivnim zakucavanjima podgrijavao Halilović. A više od četiri minute gosti nisu uspili zabiti koša u četvroj četvrtini, znao je to iskoristiti Anzulovićev sastav koji je odjurio prema novoj pobjedi.

Bilo je i +23, pa je Anzulović na kraju, u isto vrijeme na parket stavio domaće mladiće Radovčića, Paića i Andabaku. Rezultat nije patio niti u jednom trenutku, štoviše, završilo je sa +19 (92:73) za šibenski sastav.

Bašić je s 20 koševa bio prvo ime utakmice, 15 je dodao Siriščević, a po 14 Turkyilmaz i Halilović.

U sljedećem kolu GKK Šibenik gostuje kod Hermesa.

Funcuti su i ovog puta stigli u velikom broju. Pjesma i podrška nije prestajala tijekom čitave utakmice, a nisu šibenski navijači zaboravili ni na jučerašnji 52. rođendan Dražena Petrovića. ‘Šibenik te čuva, osta si u svima, zauvik si ponos svojim Funcutima’ transparent je koji su Funcuti podigli već na početku utakmice prisjetivši se tako još jednom košarkaškog Mozarta.
GKK ŠIBENIK – SPLIT 92:73 (20:18, 27:21, 15:17, 30:17)
Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja
Suci: Alfred Jovović (Zagreb), Nikola Perlić (Velika Gorica), Zlatko Galiot (Zagreb)
GKK ŠIBENIK: Radovčić 3, Andabaka, Badžim 5, Bašić 20, Blaće, Pandurić, Turkyilmaz 14, Paić, Ivanov 9, Petani 11, Siriščević 15, Halilović 14. Trener: Vladimir Anzulović.
SPLIT: Subotić 10, Marić, Rančić 3, Dijan 5, Najev, Jukić 9, Kanaet 10, Filipović 19, Kedžo 5, Galić, Širko 12. Trener: Ivica Skelin.

Izvor: sibenik.in