Šibenka u završnici slomila Šarinov Furnir na Baldekinu

Šibenka je na Baldekinu svladala Furnir sa 96:92 i tako prekinula niz od pet poraza. Gosti iz Dubrave, koje vodi bivši učitelj narančastih Jeronimo Šarin, pokazali su se kao tvrd orah koji su Šibenčani slomili tek u završnici.

A činilo se sredinom treće četvrtine kako će to biti lagana pobjede za narančaste koje je s klupe, zbog suspenzije Dženana Rahimića, vodio Miro Jurić. Naime, u 25. minuti poveli su sa 66:50, ali do kraja četvrtine žuto-crni rade veliku seriju, pa se u posljednjih deset minuta ulazi rezultatom 71:66.

Manje od minute prije kraja Furnir je i dalje ‘puhao za vratom’ (89:85), ali tada Freeman stavlja tricu i rješava pitanje pobjednika. Najefikasniji u šibenskim redovima bio je Miković sa 25 postignutih koševa, Širko je dodao 20, Šarić 16, Freeman 14, Bašić 9, a Vlaić 7 poena. Kod poraženih Isabell je ubacio 37, Pandurić 12, a Majić 11 poena. Nakon ove pobjede narančasti su na omjeru 11-15 s praktički izvađenom vizom za play off, a u sljedećem kolu gostuju kod Alkara.

Izvor: Šibenski portal/Patrik Patafta