Četvrta pobjeda u nizu! Šibenka na Baldekinu svladala Alkar

Šibenka je i drugi put u Ligi za ostanak uvjerljivo svladala Alkar. U Sinju je bilo plus 22, na Baldekinu plus 20 za Šibenčane.

Narančastima je ovo bila četvrta uzastopna pobjeda kojom se momčad trenera Damira Milačića promovirala u najozbiljnijeg kandidata za drugu ekipu koja će od trnja do zvijezda, odnosno iz Lige za ostanak u play off.

U starom dalmatinskom derbiju izostala je prava rezultatska draž, jer za dobar tango je potrebno dvoje, a ovaj put Sinjani nisu bili ravnopravan partner Šibenčanima.

Alkar je na Baldekin stigao ozbiljno oslabljen, bez ozlijeđenog Amerikanca Mc Glynna koji je najbolji igrač i strijelac Sinjana.

Da će napad gostiju ‘štekati’ osjetilo se već na početku utakmice. Gosti su realizirali svoj tek deseti napad. Šibenka je to znalački koristila, dobro trčala i postigla niz lakih koševa za vodstvo (10:0).

Pozvao je trener Alkara Vladimir Krstić minutu odmora, ali ni nakon toga se nije puno toga promijenilo nabolje za njegov momčad.

Nevjerojatno je s kojom lakoćom su gosti gubili lopte u napadu i omogućavali Šibenčanima lagane poene iz kontranapada. Već nakon šest minuta na semaforu je stajalo (19:4) za Narančaste, pa je Krstić potrošio i drugi time out.

Međutim, slobodni pad Alkara se nastavio, dok je Šibenka igrala kao u transu. S dvije trice kapetana Bašića i atraktivnim zakucavanjem Jambrovića domaći odlaze na 20 razlike (28:8) na isteku prve četvrtine.

I u drugoj četvrtini prednost Šibenke je rasla, a kako je igrao Alkar najbolje sugeriraju statistički podaci da su prvu tricu pogodili tek iz sedmog pokušaja, odnosno da su nakon samo 15 minuta imali čak 10 izgubljenih lopti. Jasno da je za takvu igru Alkara zaslužna i super kvalitetna izvedba Narančastih, koji su djelovali kao momčad iz vrha Lige za prvaka, a ne Lige za ostanak. Tako je momčad trenera Damira Milačića već u 17. minuti bila na plus 30 (49:19).

Damir Milačić, trener Šibenke: ‘Prvo bi se htio zahvaliti publici što je ponovno došla u ovako velikom broju i definitivno ih pozivam i na iduću utakmicu. Čestitke igračima i njima ovo je stvarno divan ambijent, volio bih da još više ljudi dođe jer počelo se ljudi skupljati na tribinama jer je korona uništila navike ljudi da dolaze.
Mi smo definitivno sa dva nova igrača dobili na širini, neovisno o tome što stvarno danas gubljenjem energije i neigranjem Gulina i Pleadina koji u zadnje vrijeme ima dosta problema sa ozljedama, uspjeli smo sa rotacijama i sa pripremom za njih napraviti to što smo htjeli u prvom poluvremenu. Da se ne lažemo, sigurno nije bio plan ovolika razlika, ali da uđemo u prve dvije četvrtine kako smo ulazili u treću i četvrtu. To smo danas uspjeli i praktički smo zatvorili utakmicu na poluvremenu.
Čestitke još jednom igračima i publici. Mi se moramo okrenuti idućoj utakmici, a to je Sonik. Svaka iduća je najbitnija, ja sam tako postavio stvari od početka sezone. Nisam gubio tlo pod nogama ni kad je bilo loše, a pogotovo sada ne smijemo poletjeti jer ćemo se brzo spustiti ako budemo takvi. Večeras je bio lijep ugođaj i odlična utakmica Šibenke.’

Adnan Arslanagić, igrač Šibenke: ‘Od početka Lige za ostanak drugo je poluvrijeme u kojem mi zablistamo i zaigramo nekakvu našu igru po kojoj moramo biti prepoznatljivi. Danas smo od prve sekunde počeli sa našom agresivnom igrom i nismo im dali da dišu. Radili smo taj pritisak za kojeg smo se pripremali i znali smo na koji način moramo pristupiti ovoj utakmici koja nam je jako bitna i puno znači za nastavak sezone. Čestitao bi svojim igračima na odličnoj utakmici, hvala navijačima na nevjerojatnoj potpori i što su došli, nadamo se da će i dalje nastaviti dolaziti, a da ćemo ih mi nastaviti zadovoljavati našim igrama.’

Šibenka- Alkar 81:61 (28:8, 25:14, 17:20, 11:19)

Šibenka: Arslanagić (14), Thomas (11), Rebić (14), Bašić (5), Grgurica, Solomun (7), Antić, Jambrović (9), Pleadin, Paić (9), Sinovec (12).

Alkar: Jurela (2), Louiserre (12), Gizdavčić (3), Putnik, Krstanović (5), Lukačić, Šarić (6), Tomašević (2), Vučić (18), Jukić (3), Lisica (10).

Izvor: sibenski.slobodnadalmacija.hr/Krešimir Gulin