ABA 2: ‘Jasno nam je kakva je kvaliteta KK Vojvodine. Nadamo se dobrim igrama i rezultatima na ABA 2 balonu’

Košarkaše Šibenke očekuje zadnji krug ABA 2 balona. U ponedjeljak od 21:00 sat otvaraju ga protiv ekipe KK Vojvodina, jednog od najvećeg favorita za ulazak u ABA 1 ligu.

Josip Pandža, trener Šibenke: ‘Mi smo uspjeli poslije debakla od Dinama za tri dana pokazati u Zagrebu da znamo igrati košarku. 36 minuta smo igrali super, došli smo do osjetnijeg vodstva i onda u zadnje četiri minute sami sebe pobijedili neiskustvom, brzopletosti i kvalitetom protivnika, ali generalno i velikim umorom i nekim pogrešnim odlukama na kraju.

Bitno mi je da na ABA 2 turniru svaki dan smatramo da možemo svakoga pobijediti. Prva utakmica je protiv Vojvodine koja je jedan od najozbiljnijih kandidata za ulazak u ABA 1 i jasno mi je kakva je kvaliteta tog tima, ali gledamo sami sebe da igramo što bolje i da što prije izađemo iz serije poraza, da pobijedimo prvu slijedeću utakmicu. Mislim da će nam se neki igrači koji su povrijeđeni vratiti. Pokušavamo natjerati sebe i svoje igrače da svaki dan budemo optimistični i nadam se dobrim igrama i rezultatima na ABA 2 balonu.’

Juraj Pleadin, igrač Šibenke: ‘U ponedjeljak u kasnom terminu očekuje nas prva utakmica zadnjeg balona Aba 2 lige ove sezone. Igramo protiv jednog od favorita za ulazak u veći rang, ekipe Vojvodine. Nadam se da ćemo ispoštovati sve dogovore, pokazati borbenost i utakmicu držati što duže u egalu, a onda je sve moguće.’

Utakmica se igra u ponedjeljak 18. ožujka 2024. od 21:00 sat uz prijenos na Arenasport televiziji.

Naslovna fotografija: Dragana Stjepanović ABA League