Revanš uspio: Košarkaši GKK Šibenika iz Kaštel Sućurca vraćaju se pjevajući

• 5. siječnja 2015.
  • 417 Views

Košarkaši GKK Šibenika uspjeli su ostvariti svoj plan, revanširali su se Kaštelanima za poraz na startu sezone na Baldekinu. Večeras su Šibenčani u Kaštel Sućurcu slavili sa 83:74. To im je sedma prvenstvena pobjeda ove sezone, a čak petorica igrača postigla su dvoznamenkast broj koševa.

Od starta su utakmice košarkaši Šibenika domaćinima pokazali s kakvim su namjerama došli na utakmicu, željeli su pobjedu i revanš za poraz za startu prvenstva. Poveli su s 11:6 predvođeni Kaštelaninom u svojim redovima Ljubom Šamadanom koji je od 11 šibenskih postigao sedam koševa. Upravo njegovim bacanjima Šibenik je došao i do plus deset (16:6) u šestoj minuti utakmice. Tek jedan koš manje prednosti na kraju prve četvrtine imali su gostujući košarkaši (26:17), a prve, povratničke koševe zabilježio je i Martin Junaković.

Neuobičajena je bila druga četvrtina. Seriju 15:0 Šarinova momčad napravila je u drugoj četvrtini za vodstvo od 41:17. Kaštelani su dugo vremena bili bez koša, tek u 17. minuti šibensku je seriju prekinuo Došen. Njegovim košem počela je domaća serija od 16:0 do kraja četvrtine, rezultat je smanjen na 33:41, a Šibenik je bio taj koji u zadnje četiri minute prvog poluvremena nije postigao niti koša.

Ali, već u drugom dijelu, vratili su se Šibenčani navikama iz prvog dijela. Poluvrijeme su otvorili serijom 10:2, poveli 51:35, a kako je odmicala četvrtina i prednost je rasla. U 37. minuti iznosila je +21 (62:39), a uoči posljednje dionice igre +19 (66:47).

Nisu Šibenčani imali problema u očuvanju pobjede u zadnjoj dionici igre. Domaćini jesu uspjeli smanjiti prednost, do, bili su daleko od toga da utakmicu dovedu u neizvjesne vode.

Ljubo Šamadan s 20 koševa bio je najefikasniji u šibenskim redovima, povratnik Junaković ubacio je 14, Petani 12, a Badžim i Vukičević po deset koševa.

U sljedećem kolu Šibenik na Baldekinu dočekuje Split.

KAŠTELA – GKK ŠIBENIK 74:83 (17:26, 16:15, 14:25, 27:17)
KAŠTELA: Klarica 5, Vručinić 4, Rašetina 6, Biočić 8, Blažević, Vujičević, Ćubela 9, Došen 12, Šipić 12, Roso 4, Oršulić 1, Jukić 13. Trener: Stipe Bralić.
GKK ŠIBENIK: Radovčić, Badžim 10, Bašić 8, Blaće 1, Marciuš 8, Vukičević 10, Španja, Šamadan 20, Petani 12, Paić, Junaković 14. Trener: Jeronimo Šarin.

Izvor: sibenik.in