Poraz od Splita. ‘Nemamo četiri stožerna igrača plus novi igrač, to je cijela petorka’

U zadnjoj utakmici 4. kola Favbet Premijer lige košarkaši Šibenke poraženi su od Splita rezultatom 97:62.

Roko Jurlina, trener Šibenke: ‘Čestitam Splitu na zasluženoj pobjedi. Mislim da smo odigrali korektno tri četvrtine, međutim tu zadnju smo jednostavno pukli. Igramo u rosteru kojem igramo, u nemogućnosti smo održavanja kvalitetnih treninga, nemamo četiri stožerna igrača plus novi igrač Green, to je cijela petorka.

U dva mjeseca koliko sam tu praktički smo onemogućeni trenirati dobro i kvalitetno… to je na kraju realno stanje na terenu s obzirom na naš roster. Dali smo maksimum danas, ali i da smo u punom rosteru, Split je bolja ekipa i igraju u dobrom ritmu. Za iduću utakmicu protiv Dubrovnika nadam se da će nam se netko od igrača vratiti i da ćemo biti u široj rotaciji nego što smo bili danas i prošlim utakmicama.’

Foto: Ivica Čavka/KK SplitJuraj Pleadin, igrač Šibenke: ‘Nažalost zbog izostanka puno igrača, pogotovo glavnog, našeg kapetana Martina Junakovića, prvo poluvrijeme smo se držali čak i dobro, ali u drugom poluvremenu kada je energija pala, Split nas je nadskakao i pogodili su šuteve, mi nismo dobro trčali natrag u obranu i ovaj poraz izgleda ružno, međutim nas u subotu čeka utakmica protiv Dubrovnika koja je nama bitna i nadam se da ćemo pobijediti.’