U otvaranju utakmice igra se koš za koš, a Šibenik prvo vodstvo ostvaruje u šestoj minuti košem Mišića – 11:10. Raspoloženom Mišiću krajem četvrtine pridružio se i Bašić i semafor je na kraju prve četvrtine pokazivao prednost gostiju – 20:18.

I početak druge četvrtine protekao je u šibenskom vodstvu, najviše plus četiri (28:24) poslije trice Badžima. S. Modrić i Gaurina preokrenuli su rezultat, a novu tricu tada postiže Badžim i Šibenik ponovno vodi – 31:29. Imali su Šibenčani u dva navrata vodstvo od pet razlike, ali domaćini su preko Mikulića i Žitka smanjili na 35:36 na poluvremenu.

Domaćini drugo poluvrijeme otvaraju serijom 5:0 i prelaze u vodstvo – 40:36. Mišić i Šamadan donijeli su izjednačenje, a onda su Sinjani napravili još veću seriju – 12:0 i u 24. minuti otišli su na 52:40. A dvoznamenkastu prednost sačuvali su i uoči deset zadnjih minuta – 67:53.

Nova trica Roka Badžima u 34. minuti donijela je smanjenje na 71:60, ali domaćini su odgovorili preko Žitka i Vitalija, pa se prednost nije spuštala na manje od tih -11. Do kraja, Sinjani su uspjeli još malo povisiti prednost, za konačnih 84:66.

Kod Šibenika najefikasniji je sa 18 koševa bio Mišić, 16 je ubacio Bašić, a sjajnu je utakmicu odradio mladi Badžim – 14 koševa. Sinjane su predvodili Žitko s 22, odnosno S. Modrić i Vitali s po 16 koševa.

U subotu košarkaši Šibenika gostuju na Višnjiku kod Zadra.

ALKAR – ŠIBENIK 84:66 (18:20, 17:16, 32:17, 17:13)

Suci: Siniša Herceg (Zabok), Tomislav Hordov i Martin Vulić (oba Zadar)

ALKAR: Mikulić 10, Jo. Boban, Bilandžić, M. Modrić 3, Buzolić, S. Modrić 16, Vitali 16, Gaurina 2, Žitko 22, Perajica 8, Župić 3. Kanaet 4. Trener: Damir Milačić.

ŠIBENIK: Radovčić, Andabaka, Mišić 18, Kalpić, Bašić 16, Blaće 2, Vukičević 8, Vujičević, Šamadan 2, Badžim 14, Petani 6. Trener: Jeronimo Šarin.

Izvor: Šibenik.in